هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

یکی از فنون سازگاری که هیچگاه قدیمی نمی شود

یکی از فنون سازگاری که هیچگاه قدیمی نمی شود

هدیه زمینه ساز محبت و برطرف کننده کینه هاست که شامل هدایای مادی و معنوی نیز می شود آنچه در هدیه دادن مهم است عواطفی است که در پس آن قرار دارد گاهی یک جمله کوتاه اما زیبا و پر معنا می تواند دلبستگی شدیدی ایجاد کند.

پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند:«تَهَادَوْا تَحَابُّوا تَهَادَوْا فَإِنَّهَا تَذْهَبُ بِالضَّغَائِنِ» به یکدیگر هدیه دهید تا زمینه ساز محبت شما به یکدیگر شود؛ پس به درستی که هدیه کینه ها را از بین می برد. (الکافی ج : 5 ص : 144)

به طور کلی می توان هدیه ای که فرد به همسر خود می دهد را به دو نوع مادی و معنوی تقسیم کرد:

بهترین هدیه مادی هدیه ای است که فرد با شناخت روحیات و گرایشهای خاص همسر، آنچه مورد علاقه اوست را شناسایی و در زمان مناسب هدیه کند.بنابراین صرف توجه به ارزش مادی هدیه نه تنها راه گشا نیست بلکه گاهی موجب بروز مشکلاتی هم می شود آنچه هدیه را تاثیر گذار تر می کند عواطفی است که در پس آن قرار دارد. اما هدیه معنوی هم از هدایایی است که در روایات مورد سفارش واقع شده که باید آنها هم مد نظرمان باشد مثلا کلمات حکمت آمیز یا موعظه یا حتی یک بیت شعر می تواند به عنوان هدیه به همسر بیشترین اثر را داشته باشد.

در حدیثی از امام علی (ع) است که می فرمایند: نعم الهدیه الموعظه؛ موعظه هدیه خوبی است.(غررالحکم،ص121)

و در روایتی دیگر از پیامبر(ص) آمده است که: مَا أَهْدَى الْمَرْءُ الْمُسْلِمُ لأَخِیهِ هَدِیَّةً ، أَفْضَلَ مِنْ کَلِمَةِ حِکْمَةٍ یَزِیدُهُ اللَّهُ بِهَا هُدًى ، أَوْ یَرُدُّهُ بِهَا عَنْ رَدًى ؛ انسان مسلمان به برادرش هدیه اى را برتر از سخن حکیمانه اى که به وسیله آن خدا بر هدایتش بیفزاید یا از گمراهى بازش گرداند عطا نکرده است. (محجة البیضا، ج 1، ص 22.)  

یکی از بهترین هدیه ها نوشتن نامه های کوتاه و جملات عاشقانه و ابراز محبت و رضایتمندی نسبت به همسر می باشد. امام صادق(ع) فرمودند: الْقَلْبُ‏ یَتَّکِلُ‏ عَلَى الْکِتَابَةِ.(اصول کافی، ج1، ص 52) دل به نوشته و مکتوب اعتماد می کند و آرام می گیرد.

گاهی که میخواهید از خانه بیرون بروید اگر همسرتان خواب است یا جای دیگری مشغول به کار است و شما را نمی بیند، روی یک تیکه کاغذ و یا گوشه کتابی که قرار است آن را بخواند چند جمله عاشقانه بنویسید؛ وقتی همسرتان آن را ببیند خیلی خوشحال می شود و مثل این است  که یک دنیایی به او داده باشی.

طبقه بندی: تربیتی، برچسب ها: هدیه، کادو، بهترین هدیه به همسر، روانشناسی هدیه، فنون سازگاری، مهارتهای زندگی، مهارت مقابله با کینه، طلسم محبت، دعای محبت،                    

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!