هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

هنگام اختلاف با همسر لبخند بزنید و شوخی کنید

هنگام اختلاف با همسر لبخند بزنید و شوخی کنید

همه حیوانات دارای احساسات مثبت و منفی هستند؛ میترسند، نگران می شوند، افسرده می شوند و... اما در این میان تنها انسان است که لبخند میزند آیا به این مسئله توجه کرده اید؟ چرا اینگونه است؟چرا انسان در تنهایی کمتر می خندد و بیشتر در ارتباط با دیگران خنده معنا پیدا می کند؟

لبخند موهبتی الهی است که به انسان هدیه شده تا از آن در بروز هیجانات خود و برقراری ارتباط سازنده با دیگران جهت تعالی خویش بهره بگیرد.

یکی از جایگاه هایی که از لبخند به عنوان یک مهارت می توان استفاده نمود در تقویت روابط زناشویی و  یا برطرف نمودن تنش هاست .

پیامبر گرامی اسلام(ص) همواره از این مهارت در هنگام سخن گفتن استفاده می کردند:« کَانَ رَسُولُ اللَّهِ ص إِذَا حَدَّثَ‏ بِحَدِیثٍ‏ تَبَسَّمَ فِی حَدِیثِهِ.»(بحارالانوار، ج16، ص 298.)

صحبت کردن با همسر یکی از مهارتهای برقرای ارتباط هست که با لبخند مناسب از طرف مقابل می توان آن را تقویت نمود.

خوش خلقی یکی از عوامل مهم در سازگاری و تحکیم بنیاد خانواده به حساب می آید که لبخند زدن نمودی از خوش خلقی است.

در مواردی که مشکلی در زندگی ایجاد می شود و زمینه های قهر میان همسران بوجود می آید اغلب از شوخی و لبخند می پرهیزند در این حالت شوخی و خنده یکی از مهارتهای مناسب برای نادیده گرفتن مشکلات و دوری از قهر کردن خواهد بود.

یکی از عوامل رضایتمندی میان همسران، شادی و نشاط در زندگی است  که با لبخند ایجاد می شود.

نکته ای که باید مورد توجه قرار داد این است که به میزان و جایگاه خنده دقت داشته باشیم، خنده زیاد و یا بی مورد موجب تحقیر و تمسخر می شود که در این صورت نتیجه منفی خواهد داشت.

طبقه بندی: تربیتی، روانشناسی، مشاوره، اخلاقی، برچسب ها: لبخند، خنده بر هر درد بی درمان دواست، روانشناسی خنده، مهارت زندگی، مهارت شوخی، روابط زناشویی، خنده، لبخند زندگی،                    

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!