هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

بابا،مامان با من دوست میشی؟

بابا،مامان با من دوست میشی؟

یکی از مهارتهایی که هر پدر و مادری باید بلد باشه و اجرا کنه اینه که در کنار حفظ شأن و جایگاه خود، با فرزندش مانند یک دوست بشه؛ شما می بینید

که معمولا بچه ها با دوستاشون خیلی راحترن تا والدینشون، خب اگه والدین هم مانند یک دوست باشن قبل از اینکه فرزندان بخوان نیاز و مشکلشون رو با غریبه مطرح کنن با والدینشون مطرح می کنن. البته برای رسیدن به این مرحله هم والدین باید زمینه را فراهم کنن، مثلا همکاری والدین با فرزندان در کار و درس و طرح مشکلات خانوادگی و حل آن و همچنین در تفریح و بازی و... عامل ایجاد این زمینه هستش. 

متاسفانه یکی از عوامل دوری والدین از فرزندا اینه که میگن دوستی والدین با اونها موجب از بین رفتن شأن والدین و بی احترامی به اونها میشه !  بله البته که رفتارها و برخوردها باید طوری باشه که شأن والدین حفظ بشه اما این مسأله با برقراری رابطه صمیمی و دوستی با فرزند منافاتی نداره.وظیفه والدین اینه که بدونن چه جوری این رابطه رو برقرار کنن تا مشکلی در پی نداشته باشه.

امام علی (ع) می فرمایند:

قلوب الرجال وحشیه فمن تألفها اقبلت علیه(نهج البلاغه،کلمات قصار،50)؛ دل های انسانها وحشی اند پس به کسی روی می آورند که با آنها انس گیرد.

اگه والدین با فرنداشون انس گرفتن اونا هم با والدینشون انس میگیرن و الا ممکن است نا اهلان در جامعه با یه محبت و یا برقراری یک رابطه عاطفی فرزنمون رو جذب کنن.

 

طبقه بندی: تربیتی، برچسب ها: دوستی با فرزندان، ارتباط با فرزندان، بهترین دوست، والدین و دوستی با فرزند، مهارتهای ارتباط با فرزند،سلوک حق                    

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!