هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

نمی دونم تا حالا تجربه عاشق شدن رو داشتید یا نه؟!

نمی دونم تا حالا تجربه عاشق شدن رو داشتید یا نه؟!

نمی دونم تا حالا تجربه عاشق شدن رو داشتید یا نه؟! خیلی ها دوست دارن توی زندگی شون عاشق همسرشون بشن ؛ عشق و دوستی و محبت علاوه بر آرامش و لذت روحی، نقش عجیبی در تحکیم روابط زناشویی داره؛ خداوند متعال توی سوره روم آیه 21 می فرماید:

«وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ»

ترجمه: و از نشانه‏های او اینکه همسرانی از جنس خود شما برای شما آفرید، تا در کنار آنها آرامش یابید، و در میانتان مودت و رحمت قرار داد، در این نشانه ‏هائی است برای گروهی که تفکر می ‏کنند.

برای ایجاد این عشق و محبت باید با فنون آن آشنا بشیم، توی کتابها خیلی از نکات زیبا بیان شده؛ بعضی از قهر و آشتی ها می تونه ایجاد عشق بکنه، دعا برای همسر، هدیه دادن، انجام برخی امور شخصی همسر، کمک کردن به او، سپاسگزاری از همسر، نامه نگاری و ابراز عشق و علاقه و یا حتی استفاده از شوخی و... از راه هاییه که می توان برای رسیدن به عشق و محبت میان زن و شوهر استفاده کرد.

برای آموختن این مهارت ها روش هایی وجود داره، مطالعه کتب و مقالات در مورد مباحث خانواده، شرکت در جلسات تربیتی و یا رفتن پیش مشاور از جمله این روش هاست اما یکی از لذت بخش ترین روشهایی که خودم آن را تجربه کرده ام خواندن زندگی نامه شهداست. مجموعه کتاب های نیمه پنهان ماه که زندگی نامه برخی شهدا به روایت همسر شهید می باشد از جمله آن کتابهاست.

وقتی زندگی نامه "شهید همت ویا شهید باکری به روایت همسر شهید" مطالعه می کردم دیدم واقعا مجموعه ای است از مهارتهای زندگی و در عین حالی که مطالعه آن موجب ایجاد شور و حال می شود می تواند سر مشق و الگویی برای زندگی ما باشه.

مطالعه این کتب را به شما دوستان عزیز توصیه می کنم.

طبقه بندی: اخلاقی، تربیتی، حرف دل، برچسب ها: عشق، عاشقی، تجربه عشق، زندگی نامه شهدا، الگوی زندگی، روانشناسی اسلامی، توفیقی،                    

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!