هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

شما هم امتحان کنید

شما هم امتحان کنید

قرآن کریم پر است از درسها و نکات پر اهمیت در تمام زمینه ها؛ در مورد روابط بین همسران و خانواده ها هم نکات زیادی وجود دارد.

 که موجب تقویت نظام خانواده و ایجاد صفا و صمیمیت و محبت بین همسران میشه در آیه 37 سوره ابراهیم هست که حضرت ابراهیم(ع) وقتی همسر و فرزندش را در آن بیابان بی آب و علف حجاز قرار داد اینگونه دعا کرد:

«رَّبَّنَا إِنِّی أَسْکَنتُ مِن ذُرِّیَّتِی بِوَادٍ غَیْرِ ذِی زَرْعٍ عِندَ بَیْتِکَ الْمُحَرَّمِ رَبَّنَا لِیُقِیمُواْ الصَّلاَةَ فَاجْعَلْ أَفْئِدَةً مِّنَ النَّاسِ تَهْوِی إِلَیْهِمْ وَارْزُقْهُم مِّنَ الثَّمَرَاتِ لَعَلَّهُمْ یَشْکُرُونَ»

ترجمه: پروردگارا من بعضی از فرزندانم را در سرزمین بی آب و علفی در کنار خانه ‏ای که حرم تو است ساکن ساختم تا نماز را بر پای دارند، تو قلب های گروهی از مردم را متوجه آنها ساز و از ثمرات به آنها روزی ده شاید آنان شکر تو را بجای آورند.

با توجه به غربت هاجر و اسماعیل، دوری آنان از حضرت ابراهیم و شرایط جغرافیایی منطقه این دعا عاملی بسیار موثر در آرامش آنان بوده است.

دعا به همسر و خانواده در حضور آنان علاوه بر اینکه موجب جلب رحمت خدا هست باعث میشه تا همسران به محبت یکدیگر آگاهی پیدا کنند و بسیاری از مشکلات زندگی را به جان بخرند.

لذا یکی از مهارت هایی که نسبت به  ایجاد محبت بین همسران از قرآن کریم بدست می آید همین دعا کردن برای یکدیگر در حضور همدیگر است. وقتی خانمی ببیند شوهرش برای او دست به دعا برداشته و دعا می کند، حالت وجد و شعف و رضایت پیدا می کند و شوهر نیز از مشاهده دعای همسرش نیز  پی به عشق و محبت او می برد.

طبقه بندی: اخلاقی، تربیتی، روانشناسی، برچسب ها: دعا، دعا برای همسر، مهارت ایجاد محبت، روابط همسران، رضایت همسر،                    

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!