هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

زن و شوهر خوشبخت

زن و شوهر خوشبخت

 

 

 

هر چه میدید گلایه و شکایت و غم و غصه بود، از خوشی های زندگیش شروع به گفتگو کرد؛

 

او می گفت: من مرد خوشبختی هستم ، 13 سال پیش با این خانم (اشاره به خانمش) به پیشنهاد مادرم ازدواج کردم ؛ خیلی از همسرم راضی هستم و به او عشق می ورزم او محرم و نامحرم را که من روی آن حساسم خوب رعایت می کند، زنی است کم توقع و با دخل و خرج سازگار، او دارای صداقت است  که تا به حال هیچ دروغی به من نگفته، گذشته از اینها به من غر نمی زند و اخم نمی کند و زن با معرفتی می باشد. لذا وقتی توی جاده در حال مسافرتم فکر میکنم کنارم نشسته و با من گپ می زند.

 

خانم وی نیز با لبخند گفت: خدا را شکر میکنم که چنین شوهری دارم او حرف دلش را به من می گوید و مرد خوش قلبی است و خسیس نیست، البته من هم سوء استفاده نمی کنم می گویم وقتی مرد با این سختی و توی سرما و گرما دنبال نان حلال است نباید درآمدش را بیهوده خرج کرد، باید فکر فردا هم بود.

 سپس در پاسخ این سوال که: چه سفارشی به خانمها دارید؟ گفت:زنها بهتر از هر کس می توانند قلق شوهرشان را در دست بگیرند گاهی یک لبخند، زمانی یک بفرما، گاهی یک خسته نباشید و موقعی یک چشم گفتن بجا و بالاخره یک وقت هم نشنیده گرفتن یک کلمه(تندی از او) مرد را از این رو به آن رو می کند. همانطور که زن نیاز به محبت شوهرش دارد مرد هم به ابراز محبت کردن  زنش نسبت به او محتاج است، اگر زن وظایفش را انجام دهد مرد قدر همسرش را می داند.

امید است همه زن و شوهر ها وظایف شرعی و اخلاقی خود را این چنین در برابر همدیگر رعایت کنند تا خود و فرزندانشان خوشبخت و سعادتمند باشند.


طبقه بندی: اخلاقی، تربیتی، برچسب ها: زن و شوهر خوشبخت، همسران سازگار، وظایف همسران، سفارش به خانمها، مشاوره، توفیقی، روانشناسی،                    

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!