هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

همکاری پدران در تربیت

همکاری پدران در تربیت

سؤال: گاهی پدرها در امر تربیت کمتر همکاری می کنند. گویا همه وظیفه خود را تأمین آب و نان بچه ها می دانند. چه کنیم که پدر هم در امر تربیت بیشتر همکاری کند؟

 

جواب: معمولا در خانواده هایی که پدر حضور کمتری در منزل دارد، نقص فراوانی به چشم می خورد. پدر اگر زمان کمتری در منزل حضور دارد باید کیفیت حضور خود را در منزل بالا ببرد. به این معنا که برای هریک از فرزندان خود وقتی اختصاص دهد. از دیدن تلویزیون و ... صرف نظر کند. اگر این کار انجام گیرد رابطه عاطفی و مدیریتی پدر تا حدی تأمین می شود. بنابراین، اگر حضور کمّی پدر در منزل کم است، حضور کیفی را بالا ببرد تا ضعف حضور خود را جبران کند.
امام صادق (ع) می فرماید: «هرکس در راه خیر انفاق نکند، موقعیتی پیش می آید که در راه شر دو برابر آن چه باید در راه خیر انفاق می کرد، الزاما خرج کند.» اگر پدران اکنون که فرزندانشان به آن ها نیاز دارند، وقتی را در اختیارشان قرار ندهند و زمانی را به تربیت و ابراز محبت و صمیمیت نسبت به آن ها نگذارند، چه بسا که در آینده مجبور شوند چند برابر وقتی که نگذاشته اند، وقت بگذارند و حسرت بخورند که چرا در گذشته وقت نگذاشته اند و فرزندان را به درستی تربیت و هدایت نکرده اند./اهل خانه
رهروان
طبقه بندی: تربیت فرزند،  برچسب ها: همکاری پدران، حضورپدر، پدران، ابراز محبت، تربیت، رابطه عاطفی، حضور کمی پدر،    

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!