هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

کلاس اولی‌ها از فردا به مدرسه می‌روند

کلاس اولی‌ها از فردا به مدرسه می‌روند

برگزاری "جشن شکوفه‌ها" در 54 هزار مدرسه ابتدایی کشور

» سرویس: اجتماعی - آموزش و پرورش

اولین روز مدرسه برای تک تک افراد با خاطراتی همراه است، گاه خنده‌دار و گاه گریه‌دار

بقیه در ادامه مطلب......

جدا شدن از خانواده و قرار گرفتن در محیطی که مقررات خاص خود را دارد، در روزهای اول سخت به نظر می‌رسد اما شیرینی علم آموزش و فراگیری دانش زودتر از آنچه که فکرش را بکنیم زنگ مدرسه و تفریح را در زمره بهترین خاطرات تبدیل می کند به طوری که شیطنت‌های مدرسه در بزرگسالی نیز لبخند شیرینی به همراه دارد.

 

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش»، با فرارسیدن بهار علم و دانش و آغاز سال تحصیلی 93-92 کلاس اولی‌ها فردا یکشنبه 31 شهریور طبق روال سالهای گذشته یک روز، زودتر به مدرسه می‌روند تا با محیط مدرسه و معلمان آشنا شوند.

 

فاطمه قربان در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره تعداد دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی گفت: از شش میلیون و 950 هزار دانش‌آموز ابتدایی، یک میلیون و 300 هزار نفر در کلاس اول تحصیل می‌کنند که فردا (یکشنبه) جشنی برای این دانش‌آموزان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

وی افزود: جشن شکوفه‌ها در 54 هزار مدرسه سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

برگزاری همزمان جشن غنچه‌ها برای پیش دبستانی‌ها

 

 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه «جشن غنچه‌ها» نیز برای حدود 500 هزار نوآموز پیش‌دبستانی برگزار خواهد شد، گفت: پیش‌بینی ما برای سال تحصیلی جاری در فضاهای مازاد دولتی، پوشش تحصیلی بیش از 500 هزار نوآموز در مقطع پیش دبستانی است، اما با در نظر گرفتن مراکز غیردولتی و مراکزی که با مشارکت مردم اداره می‌شود، این تعداد به 700 هزار نفر خواهد رسید.

 

قربان تاکید کرد: با توجه به اینکه روز اول مهر، نخستین روزی است که دانش‌آموزان در فضای آموزشی قرار می‌گیرند و از خانواده جدا می‌شوند، از همه مدیران درخواست شده تا شاداب‌ترین روز را برای دانش‌آموزان در نظر بگیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین ساعاتی که برای روز اول دانش‌آموزان اول ابتدایی برنامه‌ریزی شده، باید کوتاه شده که آنان احساس خستگی نکنند، چرا که اولین روز مدرسه کلاس‌ اولی‌ها با هدف آشنایی محیط مدرسه و برقراری ارتباط عاطفی با معلمان و کادر مدرسه است.

 

به گزارش ایسنا، 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز در مقاطع ابتدایی و متوسطه در 105 هزار مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد.

 

انتهای پیام/اسنا

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!