هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

کتابی که رهبر انقلاب پیش از خواب می خواند

کتابی که رهبر انقلاب پیش از خواب می خواند

روی اولین برگ اعزامم تاریخ دی ماه ۱۳۵۹ خورد.... این مطلع کتابی است  که روایت نوجوان شانزده ساله ای از اهالی روستای خنجان از توابع تبریز را بیان می کند. رزمنده ای  که بارها جراحات  سنگینی را در همان سن متحمل می شود و با این وجود باز به جبهه می رود و به نبرد می پردازد.

بقیه در ادامه مطلب.......

این جانباز دفاع مقدس با وجود شهادت برادرش در روبروی دیدگانش به نبرد در برابر متجاوزین ادامه می دهد و اینک گزیده ای از خاطراتش در این کتاب پیاده شده است. کتابی که به دلیل سادگی و لطافت بیان و در عین حال وقایع منحصر به فردی که در آن ذکر می شود اثری متمایز در بین آثار گردیده است. تاجائیکه کتاب مورد نظر به چاپ شصتم نیز رسیده است. همین سادگی، لطافت و جذابیت، محوری شد برای تولید انیمیشنی که این روزها از شبکه اول سیما پخش می شود.
این مجموعه به همت گروه حماسه و دفاع شبکه اول و سازمان فرهنگی هنری شهرداری و با موافقت حوزه هنری تولید شده است. تهیه کنندگی آن را علی تقی پور (تهیه کننده مجموعه دا) برعهده دارد.
مقام معظم رهبری در دی ماه سال ۹۰ زبان شیرین و طنزگونه این کتاب را از ویژگیهای برجسته آن دانستند و این کتاب را از آثاری دانستند که پیش از خواب مطالعه کردند.
متن تغریظ ایشان بر این کتاب بدین شرح است:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
این نیز یکی از زیباترین نقاشیهای صفحه‌ی پُرکار و اعجاز گونه‌ی هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی که از قریحه‌ی ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازک‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هائی که عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته میماند، از ویژگیهای برجسته‌ی این کتاب است. تنها نقصی که به نظر رسید نپرداختن به نقش فداکارانه‌ی همسری است که تلخی‌ها و دشواریهای زندگی با رزمنده‌ئی یکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر اَجر با او را پذیرفته است.
ساعات خوش و با صفائی را در مقاطع پیش از خواب با این کتاب گذراندم والحمدلله
۹۰/۱۰/۲۰»
این روزها که یادآور حماسه سازی مردان مرد است، فرصت را  مغتنم بدانیم و به تماشای این برنامه بنشینیم. ضمنا مطالعه این کتاب ارزشمندبه همه دوستداران مطالعه و دفاع مقدس توصیه می شود.
منبع: ملوم نیست منبعش کیه چون همه جا هست
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!