هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

هیچ دغدغه امنیتی در اردوهای راهیان نور وجود ندارد

هیچ دغدغه امنیتی در اردوهای راهیان نور وجود ندارد

با تدابیر در نظر گرفته شده، هیچ گونه دغدغه امنیتی در اردوهای راهیان نور و مناطق عملیاتی وجود ندارد.     

بقیه در ادامه مطلب.....

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور گفت: با تدابیر در نظر گرفته شده، هیچ گونه دغدغه امنیتی در اردوهای راهیان نور و مناطق عملیاتی وجود ندارد.

سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری که با موضوع راهیان نور دانش آموزی برگزار شد، در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر میزان تدابیر امنیتی برای سفر راهیان نور دانش آموزی، گفت: به لطف خدا امنیت در حوزه راهیان نور وجود دارد و تا به امروز یک مورد امنیتی گزارش نشده است.

 وی به تلاش های صورت گرفته از سوی نیروهای مسلح در راستای تامین امنیت راهیان نور اشاره و تصریح کرد: با مصوبات شورای عالی امنیت ملی و شورای تامین استان، تاکنون دغدغه امنیتی گزارش نشده است.

 سردار فضلی با اشاره به همکاری خوب قرارگاه حمزه سپاه در منطقه غرب اظهار داشت: اگر در مسیری دغدغه امنیتی وجود داشته باشد کاروا ن ها از آن مسیر عبور داده نمی شوند.

 فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور درباره بودجه اختصاص داده شده به راهیان نور نیز گفت: در سال گذشته و با همکاری صورت گرفته در مسئله زیرساختها، نزدیک به 500 میلیارد هزینه شده است و در سال گذشته با حضور نمایندگان مجلس در این اردوها، مسئله تامین نیازمندی ها مطرح شد.

 سردار فضلی اضافه کرد: تصویب طرح جامع راهیان نور و تخصیص اعتبار برای این مسئله از جمله مطالبات ما از نمایندگان مجلس بود.

 وی تامین اعتبار مورد نیاز راهیان نور را نیازمند مطالبه و عزم ملی دانست و افزود: مسئله راهیان نور یک مطالبه عمومی و ملی است و بنده با رئیس مجلس و برخی نمایندگان در این مورد مذاکراتی داشتم که انشاءالله به نتیجه خوبی خواهد رسید.

 سردار فضلی در این نشست با اشاره به جایگاه ویژه راهیان نور در انتقال مفاهیم دفاع مقدس به دانش آموزان گفت: هم اکنون در تمام مناطق عملیاتی رزمندگان اسلام پذیرش زائر انجام شده و در واقع یک حج بصیرتی از سوی زائرین انجام می شود.

 فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور با اشاره به آغاز چهارمین دور اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اظهار داشت: این دور از روز 13 مهر ماه در مراسمی نمادین با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش و سردار نقدی آغاز می شود.

 وی برنامه ریزی های صورت گرفته برای بازدید دانش آموزان از مناطق عملیاتی جنوب و همچنین مناطق عملیاتی غرب را یادآور شد و تصریح کرد: امسال از یک میلیون زائر دانش آموز پیش بینی شده ظرفیتی برابر 150 هزار نفر برای اعزام به مناطق دفاع مقدس در استان های ایلام، کردستان و آذربایجان غربی در نظر گرفته شده است.

 فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور با بیان اینکه امسال امکان همراهی خانواده های دانش آموزان با آنها در این اردو میسر شده است، گفت: امسال بستر توسعه راهیان نور به صورت جدی فراهم خواهد بود.

 سردار فضلی توسعه ظرفیت اسکان زائرین راهیان نور را در راه افزایش توصیف و اظهار داشت: ما در سال گذشته ظرفیت 11 هزار و 900 نفر را برای اسکان داشتیم اما امروز این ظرفیت به صد هزار نفر رسیده است.

 وی برنامه های مختلف فرهنگی نظیر اجرای نمایش رزم شبانه برای دانش آموزان را از جمله موضوعات پیش بینی شده در طول سفر خواند و افزود: در چند نقطه خوزستان اجرای نمایش رزمی و بازسازی عملیات های دفاع مقدس را خواهیم داشت.

 در ادامه این نشست فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور به سوالات خبرنگاران در زمینه های مربوطه پاسخ داد.

 سردار فضلی در پاسخ به سؤالی درباره ظرفیت اعزام به اردوهای راهیان نور برای تمامی اقشار گفت: طی سالیان گذشته برای 5 میلیون نفر برنامه ریزی صورت گرفت بود که با توجه به شرایط 4 میلیون و 860 هزار نفر در دو بخش کاروان های سازماندهی شده و کاروان های خودجوش مردمی به راهیان نور اعزام شدند و امسال نیز برای 6 میلیون زائر که یک میلیون نفر آن برای دانش آموزان پیش بینی شده برنامه ریزی کرده ایم.

 فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور اظهار داشت: در سال گذشته به دلیل کسری بودجه تنها توانستیم نزدیک به 500 هزار دانش آموز را به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام کنیم ولی امسال امید داریم که پیش بینی یک میلیون زائر محقق شود.

 وی در پاسخ به سؤالی درباره ایمنی حمل و نقل در سفرهای راهیان نور گفت: پس از حادثه سال گذشته که منجر به درگذشت تعدادی از دانش آموزان بروجنی شد، تاکید بیشتری بر استفاده از ظرفیت سامانه حمل و نقل ریلی صورت گرفت و با تشکیل قرارگاه شهید نوری در شرکت مسافربری رجا این موضوع مورد توجه ویژه واقع شد و توانستیم 14 هزار زائر را از این طریق جابجا کنیم.

 سردار فضلی با بیان اینکه تلاش شده تمامی خودروها از استانداردهای مورد نیاز برخوردار باشند، تصریح کرد: در همه اتوبوس ها شماره تلفن هایی برای ارتباط با مرکز فرماندهی و کنترل قرارگاه مرکزی راهیان نور وجود دارد و زائرین در صورت مشاهده تخلف می توانند آن را گزارش دهند و ضمنا از پلیس راهور تقاضا کردیم که مانع حرکت خودروهای ناامن شود.

 در ادامه این نشست محمدی نماینده وزارت آموزش و پرورش در قرارگاه مرکزی راهیان نور به ارائه گزارشی از دستاوردهای این سفر برای دانش آموزان پرداخت و از برگزاری جشنواره ره آورد راهیان نور خبر داد.

 وی تصریح کرد: این جشنواره در 20 اسفند سال 92 برگزار خواهد شد و آثار تکمیلی و دلنوشته های زائران از سفرهای راهیان نور به نمایش درآمده و آثار برگزیده تقدیر خواهند شد.

 
مطالب مرتبط
اعزام بیش از 15 هزار دانش آموز پسر به اردوهای راهیان نور
فرصت استثنایی برای دانش آموزان علاقه مند به خادمی شهدا
برچسب ها: راهیان نور ، سردار فضلی ، دانش آموز ، بسیج دانش آموزی ، طرح جامع راهیان نور
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!