هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

بررسی دوستی های اینترنتی برکاهش ازدواج جوانان

بررسی دوستی های اینترنتی برکاهش ازدواج جوانان

دوستی هایی که سرمنشأ آن ها ارتباطات اینترنتی است هیچ گاه به سرانجام مشخصی نخواهند رسید؛ بحث تنها بر سر دوستی ها و روابط پنهانی دختران و پسران نیست بلکه در خوشبینانه ترین حالت شما از دوستان هم جنس اینترنتی خود نیز جز یک اسم و نهایتا یک عکس چیزی نمی دانید و این برای شروع ، شاید کافی باشد اما برای ادامه دادن هر گز.بقیه در ادامه مطلب....

به گزارش پیام زینب(س) به نقل از طنین یاس، ممکن است برای عده ای این سؤال پیش بیاید که چه اشکالی دارد اگر در فضای مجازی با جنس مخالف خود، سخن بگوییم. گفتیم سخن گفتن با دیگران و در سنی با جنس مخالف تأمین کننده یک نیاز بزرگ است. اما قرار نیست به هر قیمتی نیاز خود را بر طرف سازیم.

ما مگر حاضریم به هر قیمتی پولی را به چنگ آوریم و یا مثلا به قیمت دلخور کردن عزیزانمان مثلا فلان مورد را که نیازمان هست داشته باشیم؟

در کنار این که صفحات اجتماعی نیاز ما را برای اجتماعی بودن، رفع خواهد کرد اما این رفع نیاز کاذب در دراز مدت به ضرر ما خواهد بود.

انسان های بسیاری در سرتا سر دنیا در این صفحات با مشخصاتی نسبتا دروغین حضور دارند نه پسران تمام آنچه که اعلام می کنند حقیقت است و نه دختران! آن ها تنها ویتیرن هایی هستند در صفحات مجازی و شما هم چشم به دروغی می دوزید که برایتان نمایش می دهند؛ تصور کنید با یک دیوار مشغول م سخن گفتنید که روی آن عکسی بسیار زیبا از یک آدم کشیده شده. خب؟ این چه تأثیری در روند زندگی شما خواهد گذاشت؟

دوستی هایی که سرمنشأ آن ها ارتباطات اینترنتی است هیچ گاه به سرانجام مشخصی نخواهند رسید؛ بحث تنها بر سر دوستی ها و روابط پنهانی دختران و پسران نیست بلکه در خوشبینانه ترین حالت شما از دوستان هم جنس اینترنتی خود نیز جز یک اسم و نهایتا یک عکس چیزی نمی دانید و این برای شروع ، شاید کافی باشد اما برای ادامه دادن هر گز.

بسیار گزارش شده رکب خوردن ها و سوء استفاده های بسیار زیاد در صفحات مجازی و در محیط های اینترنتی و نوشدارو بعد از مرگ سهراب فایده ای نخواهد داشت.

بدون شک دشمنی که طراحی چنین صفحاتی را کرده فکر از بین بردن حرمت ها نیز بوده است. دشمن عاشق چشم و ابروی ما نبوده و نیست و نخواهد بود. او دلش به حال ما نسوخته و چند ملیارد بی زبان را همین جور بی جهت خرج نکرده تا من و توی نوعی با هم به راحتی حرف هایمان را بزنیم و لذت ببریم. دشمن بار ها و بارها قصد کرد تا با جنگ و کشتار مظومان ما را ریشه کن کند و زمانی که نتوانست روی آورد به تهاجم فرهنگی.

آری این تهاجم فرهنگی است که دختری برای پسری خود را عرضه کند تهاجم است اگر هم زمان ده پسر عاشق چهذه دروغین دختری شوند این ها درد است و شوخی بردار نیست.

این گفتگو ها چه قدر مضر است؟

بسیار زیاد...

دختری با اطلاعاتی بر فرض واقعی با پسری با همین شرایط سخن میگوید اصلا جدا از مباحث دینی این که چه اشکالاتی خواهد داشت؟ این که این رابطه چگونه خواهد بود؟ این که فکر این  دختر و پسر چطور خواهد بود ؟ و این دست موضوعات بحث این جاست که ندیده نمی توان کسی را قضاوت کرد نه خوبی هایش را ونه بدی هایش را.

دختران موجوداتی احساسی هستند که به زودی وابسته می دشود آن ها به زودی عشق می ورزند و گول حرف های مختلف را می خورذند.

در یک رابطه دو طرفه عمدتا دختران قربانی ماجرا می باشند.  اینکه دختران انعطاف و سعه صدر بیشتری دارند، کاملا طبیعی است به هر حال مادران آینده اند اما اینکه بخواهند کسانی از این موقعیت و احساس سوء استفاده کنند به هیچ عنوان صحیح نیست..

در یک رابطه دو طرفه در محیط مجازی در نهایت اگر دو طرف حقیقت را هم گفته باشند بازهم نباید به ادامه این رابطه خوش بین بود.

دختری که برای فردی ناشناس خود را چنین عرضه می کند مشخص نیست که تا کنون خود را برای چند نفر عرضه کرده باشد و پسری که نگاه حرام به دختری انداخته معلوم نیست، قربان صدقه چند نفر دیگر رفته است. به هر حال نمی توان گفت یک نفر برتر از همه است و دیگران همه از او پایین تر .

برای همین است که میگویم نمی توان اعتماد کرد که دختر و پسری که هم اکنون مقابل چشم ماست کاملا پاک است و هیچ نکاه حرامی نداشته. دسته کم این است که او نگاه حرام و عرضه حرام خود را برای من نوعی داشته حتی اگر در خوشبینانه ترین حالت این عمل را برای دیگری چون ما انجام نداده باشد.

کم کم این رابطه دروغین علاقه را ایجاد خواهد کرد و صد در صد این علاقه از طرف دختر بیشتر خواهد بود او به زودی وابسته خواهد شد و مردی که با او سخن میگوید را مرد زندگی اش خواهد دانست از اتمام این رابطه لطمه بزرگی خواهد دید. ممکن است این دلبستگی برای یک پسر باشد در هر صورت اطمینان می دهم که با فردی پاک رو به رو نیستید زیرا اگر پاک بود نه این چنین ابراز علاقه می کرد و نه این چنین از عرضه شما بر خود لذت می برد.

صفحات اجتماعی علی الخصوص این روز ها فیس بوک و اینستاگرام پر است از چنین افرادی.نرم افزاری مثل بادو اگر پسر باشید دختران و اگر دختر باشید پسران آماده به خدمت را برایتان معرفی خواهد کرد .

با تمام این ها و این تهاجم فرهنگی هدف دشمن چیست؟؟؟؟

هدف دشمن ریشه کن کردن عفت و حیا در زنان و غیرت و مردانگی در مردان است.

آن ها نمی خواهند روابط به گونه ای درست در ایران اسلامی  صورت بگیرد.  جالب است که در محیط های کاری خود کم کم سعی می کنند اختلاط را کم کنند اما در میان ما آن را نماد آزاد اندیشی می دانند آزاد اندیشی که ایرانی جماعت مانع آن می شود.

به وسیله این روابط مطمئنا سر بسیاری از جانان گرم خواهد بود ما فرض می کنیم روابط دورا دور به دوستی های نزدیک بدل شود.

اولا از کجا معلوم که طبق یک سخن مشهور دختری که دستش را دست کسی داد دست فرد دیگری ندهد و پسری که دست دختری را گرفت فردا بهتر از او را نیابد و با او هم کلام و همراه نشود؟

در این صورت نه دختری تن به ازدواج  می دهد و نه پسری. ممکن است آن دختر از داشتن این رابطه رضایت داشته باشد؛ اما در نهایت هیچ گاه اعتمادی دو طرفه و حتی یک طرفه میانشان پدیدار نخواهد شد. از تمام این ها مهم تر  پسری که می تواند بدون گردن گرفتن مسئولیت یک زندگی بسیاری از نیاز هایش را بر طرف سازد، برای چه به دنبال ازدواج برود؟ ازدواجی که تا تکان بخوری باید خرج کنی حتی همان حداقلش را.. پس این گونه فحشاء در جامعه زیاد می شود دختران پسران کنار هم هستند در حالی که می توانند از هم بهره ای حلال داشته باشند خود را به ورطه گناه می اندازند.

این است مشکلات صفحات اجتماعی و روابط دختران و پسران که در نهایت به یک فاجعه ختم خواهد شد. ساده نیست کم شدن ازدواج های این چند سال اخیر دلیل این ها همان عرضه کردن های این چنینی است. 

برچسب ها: دوستی ، دوستی های اینترنتی ، بررسی تاثیر دوستی های اینترنتی بر کاهش ازدواج ، آسیب های غیر قابل جبران دوستی های اینترنتی ، سرانجام دوستی های اینترنتی

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!