هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

تکاپوی رزمندگان در ساعات باقی مانده به آغاز عملیات

تکاپوی رزمندگان در ساعات باقی مانده به آغاز عملیات

19 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 31 شهریور با حمله هوایی به چند فرودگاه ایران و تعرض زمینی همزمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب کشور، جنگ 8 ساله ایران و عراق آغاز شد.

19 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 31 شهریور با حمله هوایی به چند فرودگاه ایران و تعرض زمینی همزمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب کشور، جنگ 8 ساله ایران و عراق آغاز شد.

هنگام آغاز جنگ، نیروهای مسلح کشورمان انتظار شروع جنگ را نداشتند بنابراین بعثی‌ها موفق به تصرف چند شهر مرزی در غرب و جنوب ایران شدند.

مردان و زنان دلیر کشورمان همان طور که در انقلاب اسلامی ثابت کردند همیشه متحد هستند و برای پیروزی اسلام می‌جنگند این بار نیز لباس رزم بر تن کرده و در جبهه های حق علیه باطل شرکت کردند. با شروع جنگ تحمیلی بسیاری از نوجوانان و جوانان درس و دانشگاه را رها کرده و به میدان نبرد رفتند. زنان و مردان برای ادای دین خود و دفاع از کشور به سمت مرزها حرکت کردند.

‫در سال‌های جنگ با ورود رزمندگان اعم از بسیجی، ارتشی، سپاهی، جهادی و ... به جبهه‌های نبرد عملیات‌های مختلفی برای آزادسازی شهرها و مناطق و شکست محاصره‌ها انجام شد. برای هر عملیات باید نیروهای زیادی آماده می‌شدند و تهجهیزات زیادی پای کار می‌آمدند. روایت لحظات هر یک از رزمندگانی که شوق شهادت داشتند، قبل از عملیات خواندنی و دیدنی است.

تا شروع عملیات ساعاتی باقی مانده بود و هر کس به نوعی خود را آماده می‌کرد. یک نفر در حال ساختن سنگر بود تا جان پناهی برای خود و رزمندگان بسازد، یک عده در حال مناجات با خدا و عده دیگری نیز در حال ساخت پل و فراهم کردن آذوقه و مهمات بودند. خبرنگاران و عکاسان هم برای ثبت این رشادت بزرگ خود را به پشت سنگرها می‌رساندند و در آخر با نوشتن وصیت‌نامه ایمان خود را برای رسیدن به راه خدا استوارتر می‌کردند.

همینطور که به ساعات شروع عملیات نزدیک تر می‌شدند تکاپوی رزمندگان بیشتر شده و از یکدیگر حلالیت می‌طلبیدند؛ پس از وداع نیز از زیر قرآن رد شده و آماده نبرد با دشمن شدند. اینگونه بود که شجاعت و ازخودگذشتی این دلیرمردان تا ابد بر جریده تاریخ ثبت خواهد شد.

تصاویر زیر تکاپوی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را ساعاتی قبل از شروع عملیات نشان می‌دهد.

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!