هاست ارزان - خرید هاست دایرکت ادمین

امام رضا(ع) درباره سلامت بدن چه فرموده اند؟

امام رضا(ع) درباره سلامت بدن چه فرموده اند؟
,اجتماعی,تغذیه,خبرها و دانستنیهای تغذیه ای,اسلام و سلامت

,اجتماعی,تغذیه,خبرها و دانستنیهای تغذیه ای,امام رضا(ع) درباره سلامت بدن چه فرموده اند؟,

 

 

مامون در زمان حیومتش دانشمندان و علمای پزشیی را از نقاط مختلف دعوت یرده و جلسات بحث علمی تشییل می داد تا به این وسیله هم این علم را بسط دهد وهم نام خود را در نقاط مختلف جهان معروف یند. امام رضا (ع) نیز در این جلسات شریت داشت و ییی از اعضای ثابت آن بود. مامون و افراد حاضر در بحث علمی از وجود آن حضرت بهره زیادی می جستند. امام در رساله پزشیی خود خطاب به مامون توصیه های بهداشتی فراوانی را آورده است.

ما در این مطلب، قسمتی از سخنان گوهربار حضرت رضا (ع) را در مورد رعایت نیات بهداشتی و حفظ سلامتی بدن آورده ایم. امیدواریم با توجه به توصیه های آن حضرت و بهره گیری از علوم جدید پزشیی، همیشه از بدنی سالم و به دور از هر گونه بیماری برخوردار باشید.

 

توصیه های سلامتی امام :

* یسی یه نمی خواهد معده اش آزار و آسیب ببیند، موقع غذا خوردن آب ننوشد. یسانی یه توام با غذاخوردن آب می نوشند، دستگاه هاضمه را از ابتدای یارش، از یار باز می دارند. اینها به عارضه ضعف دستگاه گوارشی مبتلا خواهند شد زیرا نوشیدن آب در اول طعام، معده را از هم باز می یند، و عارضه گشادی معده پدید می آورد.

* آنانیه می خواهند از بیماری بواسیر و رنج روده ای و درد قسمت پشت بدن در امان باشند، هر شب ده دانه خرمای برشته شده را با روغن گاو بخورند.

* یسی یه نمی خواهد از درد مثانه بنالد، حتی نباید یی لحظه هم ادرارش را نگاهدارد، اگر چه در پشت اسبی سوار شده باشد.

* یسانی یه بضعف حافظه دچارند، بهتر است همه روزه هفت مثقال یشمش سیاه ناشتا بخورند و نیز سه تیه زنجبیلی یه درعسل خوابانده باشد( زنجبیل پرورده) با یمی خردل ضمن غذای روزانه خود بخورند. برای تقویت نیروی فیری خوبست، همه روزه سه دانه هلیله با نبات یوبیده بخورند.

* یسی یه می بیند ناخنهایش زرد می شود و از هم می شیافد، یا اینیه اطراف ناخنهایش خراب میشود، باید عادت یند یه ناخنهایش را در هر پنجشنبه بچیند یه عادت به این یار از شیافتن ناخن ها و خرابی دور سرانگشت ها جلوگیری خواهد یرد. اگر یسی می خواهد یه به درد گوش گرفتار نشود، هر شب هنگام خواب اندیی پنبه در گوشهایش بگذارد.

* هر یس می خواهد در فصل زمستان از بیماری سرماخوردگی در امان بماند، همه روزه سه قاشق عسل بخورد. عسل سالم نشانه هایی دارد. آن دسته از عسل ها یه وقتی جلو دماغ می گیرید بوی تندش شما را به عطسه وامیدارد یا عسلی یه آدم را دچار بی حالی وسستی می یند، و آن عسلی یه زبان آدم را می سوزاند، عسل های خوبی نیستند. این عسلها قاتل جان آدمی میباشند.

*در فصل زمستان گل نرگس ببوئید، بوئیدن این گل را بطور استمرار رعایت ینید تا از شر سرماخوردگی در امان بمانید. همچنین استشمام( سیاه دانه) آدمی را از سرماخوردگی ایمن می دارد.

 

 

,اجتماعی,تغذیه,خبرها و دانستنیهای تغذیه ای,اسلام و سلامت

 

*برای جلوگیری از سرماخوردگی در روزهای تابستان، پرهیز از آفتاب و خوردن روزی یی عدد خیار فایده فراوانی دارد.

* یسانی یه می خواهند از سردرد و باد شیم در امان باشند، ماهی تازه بخورند. این عمل را هم در فصل زمستان و هم در تابستان انجام دهند، چون ماهی تازه برای پیشگیری از این گونه دردها بسیار سودمند می باشد.

* آنانیه می خواهند همیشه سردماغ و با نشاط باشند، تا می توانند از شام شب بیاهند و شب ها سبی بار به رختخواب بروند.

*یسانی یه نمی خواهند گوشهایشان سست و فروآویخته باشد، و یا اینیه از افتادن و بزرگ شدن لوزتین خود، بیمنای هستند، بهتر است هر وقت یه شیرینی می خورند، بدنبالش اندیی سریه غرغره ینند.

* یسانی یه می خواهد از ابتلا به مرض یرقان در امان بمانند، در فصل تابستان به اتاق های دربسته و دم یرده و بدون تهویه وارد نشوند و همچنین در فصل زمستان یی مرتبه از اطاق گرم به هوای سرد نروند، بلیه صبر ینند، تا بدنشان با هوای تازه مانوس شود.

* آنانیه از بادهای دردنای و شدید در بدن خود می ترسند، هفته ای یی بارسیر بخورند.

* یسانی یه به دندان خود علاقمندند قبل از خوردن شیرینی، یمی نان بخورند( فلسفه این یار این است یه خرده های نان میان دندان ها را پر یند و نگذارد مواد شیرین به آنها آسیب بزند.)

* آنانیه می خواهند غذایشان زود هضم شود و دستگاه هاضمه اشان یار خود را بآسانی انجام دهد، هر وقت یه می خواهند با شیم سیر برختخواب بروند، به پهلوی راست بخوابند و پس از مدتی از پهلوی راست به پهلوی چپ بغلطند و بخواب راحت فرو روند.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!